MIS ON KUNSTKIVI?

Kunstkivi- see on komposiitmaterjal: ühtlane, kõva- ja poorivaba, mis koosneb akrüülvaigust (tuntud kui PoliMetilMetAkrülaat või PMMA) ja looduslikest mineraalidest. Põhiline mineraal on Alumiinium TriHüdraat (ATH). Selline kombinatsioon annab tunduva eelise võrreldes teiste materjalidega.

Mis on kunstkivi eelised?

VASTUPIDAV

See on ökoloogiliselt puhas materjal: vett-, rasva-, mustust hülgav, ei levita toksiine, on eriti vastupidav  temperatuuri mõjule ning agressiivsetele keemilistele ainetele.  See on eriti tähtis sisustades ühiskondlike ruume. Värv ja struktuur läbib terve materjali paksust ja ei kulu.

HÜGIEENILINE

Kunstkivi struktuuris ei ole poore ega mõrasid- see on eriti vastupidav mustuse ja plekkide tekkimisele igapäeva olmevedelikudega (ketšup, äädikas, sidruni mahl, kohv, vein jne). See on kõva terve plaadi paksuses võimalusega tekitada liitevabad ühendused mis välistab mustuse kogunemist. Kunstkivi tööpinnale ei teki baktereid ega hallitust.

TAASTATAV

Kunstkivi tasapinnad on taastatavad täielikult lihtsa viisiga (abrasiivne puhastusvahend ja nuustik). Sigarettide põletusjäljed, näiteks, on eemaldatavad just sellise meetodiga. Võrreldes naturaalse kiviga on kunstkivi välimus taastatav aastakümneid uue tasapinna välimuseni.

EI OLE TOKSILINE

Kunstkivi on inertne ja ei ole toksiline. Normaalsete temperatuuride juures see ei levita gaase. Isegi põledes see levitab vaid süsinikoksiide ja tekkinud suits ei sisalda toksilisi gaase. Just nende omaduste pärast kunstkivi kasutatakse ka kõrgendatud riskiga ühiskondlikes ruumides (lennujaamad, haiglad, hotellid).

NÄHTAMATUD ÜHEDUSED

Kunstkivi võimalused piirduvad vaid Teie kujutlusvõimega.  Sellest materjalist tükid võivad olla kokku liimitud ja töödeldud nii, et ühendusi ei ole näha, mis võimaldab valmistada väga keerulisi disaini elemente. Suuri projekte on võimalik tükkidest kokku panna objektil ja  ühendada kohapeal. Materjali paksust on võimalik teha vastavalt soovile ja sellele piiranguid ei ole.

TERMILISELT TÖÖDELDAV

Kunstkivi kontrollitud temperatuuri tingimustes on võimalik vormida puidust või metallist vormides lisades erilisi kaares disaini elemente.

LÄBIPAISTVUS

Läbipaistev  Corian ® materjal on üllatavalt kergetes värvides ja õhemast plaadist. Paljud disainerid kasutavad seda materjali valmistades valgusteid ja valguslahendusi oma projektides. Värvide palett , mille nimetus on Illumination koosneb kuuest värvist paksusega 6mm ja 12mm, mis on erilise läbipaistvusega.

VÄRVILINE

Veel üks tugev  kunstkivi eelis on rikkalik värvivalik (üle 100 tooni) mis rahuldab ka väga nõudliku kliendi soove. Siin leiate klassikalisi ja puhtaid toone, julgeid- ja kaasaegseid toone.

MATERJALIDE OMADUSTE TABEL

MATERJALMATERJALI EELISEDMATERJALI PUUDUSED
GraniitKõva, naturaalne, lai värvivalikKülm, raske, radioaktiivne. Nähtavad ühenduskohad. Ei ole taastatav
MarmorUniversaalne, ökoloogiline, rikkalik faktuurHabras. Ei ole taastatav. Pooriline (kohvi ja veini plekid ei ole eemaldatavad). Nähtavad ühenduskohad. Kergesti määrduv. Ei ole taastatav
LaminaatHästi puhastatavHüdrofoobne, nähtavad ühenduskohad.
Roostevaba terasPraktiline, vastupidav.Piiratud kasutamise võimalus. Külm, ei ole taastatav.
PuitEriline tekstuur, ökoloogiline.Ei ole niiskuskindlust.
KunstkiviOn kõik eelnimetatud tugevad omadusedPuuduvad kõik eelnimetatud puudused