KUNSTKIVI HOOLDAMINE

Kunstkivi

Kunstkivi hooldamine

IGAPÄEVANE PUHASTAMINE

Kuigi kunstkivi on vedelikke hülgav, siiski- kui mõni vedelik on sattunud pinnale, soovitame seda kohe ära pühkida. Puhastamiseks kasutada niisket lappi ja kerget kreemikat abrasiivset vahendit või mõnda teist igapäevast puhastus vahendit. Kunstkivi pindasid alati puhastada ringikujuliste liigutustega. Kui mõni mustus vajab suuremat tähelepanu, saate kasutada  allnimetatud puhastustehnikat.

SPETSIAALNE PUHASTAMINE KORD VÕI KAKS NÄDALAS

Pinda puhastada rasvavabaks kasutades puhastusvahendit kõvadele pindadele. Pinda piserdada 3/4 vedela valgendaja ja 1/4 vee seguga ja jätta mõneks tunniks või ööks- maksimaalselt 16 tunniks. Peale seda puhastada niiske pehme lapiga.

PUHASTAMINE, KUI TEKKINUD PÜSIVAD MUSTUSED

Alguses proovige eelnimetatud puhastamise viise.

Tihti ilmnevad plekid, näiteks, äädikast, kohvist, teest, sidruni mahlast, valgendajatest, ketšupist, punasest veinist, juur- või puuviljadest: alguses proovige lihtsamad puhastamise võimalused, kui need ei mõju, ainult siis hakake puhastama abrasiivse plastikaadi puhastajaga või mõne muu kõvade pindade puhastajaga, mille koostises on ammoniaak.

Ainult siis, kui on tekkinud tõeliselt tugevad plekid, nagu liilia lilletolm, safrani plekid või kerged kriimud, proovige puhastada abrasiivse plastikaadi puhastusvahendiga ja hõõruda plekki vee-valgendaja seguga, loputada mitu korda sooja veega ja kuivatada pehme lapiga. Alati pärast puhastamist uuendage toote loomuliku läiget kasutades niisket kangast lappi ja õrna abrasiivset vahendit, ringikujuliste liigutustega.

Kui toote peale on jäänud kareda vee plekid, kasutage abrasiivset plastikaadi puhastusvahendit mis mõeldud katlakivi eemaldamiseks jälgides tootja kasutusjuhendit. Loputage mitu korda sooja veega ja kuivatage pehme lapiga. Taastage läiget eelmise õpetuse järgi.

MILLEST PEAKS HOIDUMA:

KUUMUS

Kasutage alati kuumaalust (kummist aluse peal) või mõnda muud kaitset kuumuse eest. Ärge kunagi pange kunstkivi tasapindadele kuumad metallist esemed, eriti malmist, kuna kuumus võib pinnad ära rikkuda. Väga kuuma vee otsene valamine kunstkivi toodetele (näiteks valamu), samas mitte loputades külma veega, on võimalik kivi toodet rikkuda.

KRIIMUSTUSED

Nagu kõikidel materjalidel,  ka kunstkivi igapäeva kasutamise käigus võivad tekkida kerged kriimustuse jäljed. Ärge kunagi lõigake või hakkige otse kunstkivi tasapinnale- nii võib tasapinda kriimustada! Selle asemel kasutage lõikelauda või muud- mitte kriimustavat alust. Tumedatele, tugeva pigmendiga  materjalide peal on mustus, tolm, igapäevased kasutusjäljed, tugevamalt nähtavad kui heledate, tihedamate materjalide peal.

KEEMILISTE VAHENDITE MÕJU

Kogemata pinnale sattunud keemilised ained (näiteks, lahustid, metalli puhastajad, ahju puhastajad, muud etüleen kloriidi sisaldavad puhastusvahendit, hapet sisaldavad torude puhastusvahendid, küünelaki eemaldajad ja muud atsetooni sisaldavad vahendid) loputada koheselt suurema koguse seebiveega. Juhtudel, kui pinnale sattunud küünelakk, võib kasutada atsetooni MITTE sisaldav puhastusvahend, hiljem loputades leige veega. Pikaajaline kokkupuude keemiliste ainetega rikub kunstkivi.